Ενημερωτική εκδήλωση με θέμα «Προσανατολισμοί μετά το Γυμνάσιο»

Το Κέντρο Συμβουλευτικής και Προσανατολισμού – ΚΕ.ΣΥ.Π. Πολυγύρου, η Διεύθυνση Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Χαλκιδικής και ο Δήμος Νέας Προποντίδας συνδιοργανώνουν στο κλειστό θέατρο Νέων Μουδανιών, την Τετάρτη 23 Μαΐου 2018 και ώρα 18:30,  ενημερωτική εκδήλωση με θέμα: Προσανατολισμοί μετά το Γυμνάσιο.

Η εκδήλωση απευθύνεται κατ’ αρχήν σε γονείς μαθητών Γ’ Γυμνασίου και Α’ Λυκείου, αλλά και σε γονείς μαθητών της Β’ και Γ’ Λυκείου, με στόχο την παροχή πληροφόρησης για την καλύτερη δυνατή υποστήριξη των εκπαιδευτικών και επαγγελματικών επιλογών των μαθητών μετά το Γυμνάσιο.

Πρόγραμμα Εκδήλωσης

18.30-19.15 Πως μπορώ να υποστηρίξω το παιδί μου στις επιλογές του μετά το Γυμνάσιο
Κωνσταντίνος Παραστατίδης, υπεύθυνος Σ.Ε.Π. του ΚΕ.ΣΥ.Π. Βέροιας
19.15-20.00 Εκπαιδευτικές και Επαγγελματικές Επιλογές μετά το Γυμνάσιο